Jeszcze masz szansę poczuć smak bielańskiego Latte. W sprzedaży ostatnie mieszkania inwestycji od Unidevelopment SA

W dzielnicy pełnej przyrody i terenów rekreacyjnych, przy ul. Sokratesa 7, powstaje inwestycja Latte, realizowana przez spółkę Unidevelopment SA. Oferuje ona przyszłym mieszkańcom bezpieczne, zróżnicowane i pełne udogodnień sąsiedztwo. Mieszkańcy inwestycji Latte będą mogli odetchnąć, zrelaksować się przy dobrej kawie w wymarzonym M zaledwie kilkanaście minut jazdy od centrum tętniącej życiem stolicy. W ofercie dewelopera pozostało tylko 31 mieszkań.

Bielany kojarzone są z zielenią, przede wszystkim dzięki unikatowemu w skali miasta Lasowi Bielańskiemu, który stanowi pozostałość po pełnej bioróżnorodności i wiekowych drzew Puszczy Mazowieckiej. Dzielnica ta jednak, a tym samym powstające tu Osiedle Latte, oprócz możliwości rekreacji wśród zieleni, oferuje mieszkańcom znacznie więcej.  Dzięki bogatemu zapleczu usługowemu, ofercie edukacyjnej i swojemu prężnemu rozwojowi obejmującemu m.in. modernizację miejskiej infrastruktury oraz doskonałej komunikacji, jest chętnie wybierana jako miejsce do życia.

Szybka i komfortowa komunikacja

Wyróżnikiem Bielan jest z pewnością rozwinięta infrastruktura komunikacyjna. Nie bez przyczyny zajmują one jedno z czołowych miejsc w zestawieniu najlepiej skomunikowanych dzielnic Warszawy. Przebiega tu pierwsza linia warszawskiego metra, łatwo dostępna jest droga ekspresowa S7 oraz liczne linie autobusowe i tramwajowe, które zapewniają sprawny dojazd do niemal każdego miejsca w stolicy. Z udogodnień infrastruktury miejskiej korzystać będą także przyszli nabywcy inwestycji Latte. Przystanek autobusowy zlokalizowany jest ok. 100m od inwestycji, a w okolicy znajdują się również dwie stacje metra – Młociny oraz Wawrzyszew. Aby usprawnić ruch uliczny, modernizowane są kluczowe, okoliczne drogi: ciąg ulic Rudnickiego-Perzyńskiego-Podczaszyńskiego. Na Nocznickiego zostanie założona dodatkowa sygnalizacja świetlna. Dzielnica zadbała też o miłośników rowerów i przygotowała dla nich rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych.

Rekreacja i kultura na Bielanach

Bielany  stwarzają  mieszkańcom możliwość korzystania z różnych form relaksu i odpoczynku w otoczeniu natury. Mamy tutaj las Bielański, las Młociński, stawy Brustmana oraz sąsiadujący Kampinoski Park Narodowy. Tereny dzielnicy to w dużej części parki, rezerwaty, trasy turystyczne oraz nadwiślańskie bulwary i plaże, które zachęcają mieszkańców do spacerów, spotkań towarzyskich czy uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Wybierając mieszkanie, wiele osób bardzo dokładnie analizuje okolicę i bierze pod uwagę, jakie możliwości daje ona pod kątem spędzania wolnego czasu. Poszukiwane są lokalizacje pozwalające  zrelaksować się na świeżym powietrzu w pobliżu domu, ale też z dogodną infrastrukturą i ciekawą ofertą kulturalną – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment SA.

Spędzanie czasu wolnego na Bielanach to także możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Latem organizowane są wakacyjne cykle spotkań przyrodniczych dla najmłodszych, kina plenerowe, targi śniadaniowe i letnia scena koncertowa. Jednym słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tradycją jest np. doroczne Święto Starych Bielan, w tym spotkania oraz wyprzedażowe „Garażówki” przy ratuszu dzielnicy, w które może włączyć się każdy mieszkaniec. Aktywny wypoczynek i rozrywkę w przestrzeni miejskiej wspierają lokalne instytucje kultury – np. Bielańska Fonoteka organizuje drugą edycję letnich spacerów historycznych, a Filmowa Stolica Lata po raz kolejny zagości na Słodowcu.

Społeczność dzielnicy – aktywnie i z pomysłem

Bielany rozwijają się także dzięki aktywnie działającej społeczności. Zaangażowanie mieszkańców dostrzec można poprzez zgłaszane inicjatywy, np. dotyczące ułatwień dla rowerzystów, czy też zachęty do współtworzenia przestrzeni miejskiej w odpowiedzialny i świadomy sposób – kampania edukacyjna re/Wisła.

Na Bielanach funkcjonują cotygodniowe Biblioteki Podwórkowe dla najmłodszych, organizowane w Mediatece Start-Meta oraz inicjatywa mówienia „nie” marnotrawstwu. Integracja i działanie we wspólnym interesie dają mieszkańcom poczucie przyjaznego i otwartego sąsiedztwa, uatrakcyjniając Bielany w oczach przyszłych lokatorów.

Na wyciągniecie ręki… wszystko co najważniejsze na co dzień

W bezpośrednim sąsiedztwie ul. Sokratesa 7, czyli miejsca, gdzie powstaje inwestycja Latte, przyszli mieszkańcy znajdą wszystko, czego potrzebują. Pobliska Galeria Młociny, supermarket, klimatyczne kawiarnie, restauracje i sklepy, a także okoliczne zaplecze edukacyjne szkół i przedszkoli sprawiają, że niezbędne na co dzień placówki i usługi są na wyciągnięcie ręki.

Poczuj smak Latte

Charakter Bielani zachodzące w dzielnicy zmiany sprawiają, że to szczególne miejsce do życia. Osiedle  Latte pozwoli poczuć mieszkańcom wyjątkowy charakter tej okolicy. Obecnie w ofercie pozostało tylko 31 mieszkań o  metrażu: od 31 m2 do ponad 100 m2. Wszystkie zostały starannie zaprojektowane, w taki sposób, aby  zagwarantować najwyższą jakość użytkowania.

Inwestycja łączy nowoczesne rozwiązania architektoniczne z dbałością o detale. Oryginalnego charakteru nadadzą jej wykorzystane w przestrzeniach wspólnych drewno i kamień oraz ozdobny mural. Całości dopełnią przestrzenne tarasy i ogródki, wydzielona zielona część wspólna dla mieszkańców a także całodobowa ochrona oraz podziemne miejsca postojowe. 

Planowane oddanie inwestycji do użytkowania przewidziane jest na 4. kwartał 2022 roku.

Lokalizacja – biuro sprzedażyul. Kondratowicza 37, 03-285 Warszawa
Budynki1
Ilość mieszkań w inwestycji124
Ilość mieszkań dostępnych w sprzedaży31
Metraż mieszkańOd 31 do 106 m²
Liczba lokali usługowych5
Status W trakcie realizacji

***********

Unidevelopment SA jest deweloperem z ponad 14-letnim doświadczeniem. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, Poznaniu i Radomiu. W 2022 roku rozpoczęła działalność  w Gdańsku. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz PLGBC – Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.

Radio EURO

Radio emitujące swój program wyłącznie drogą internetową nie musi w Polsce starać się o uzyskanie koncesji na nadawanie, a co za tym idzie uiszczać opłat dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nadawca takiej rozgłośni powinien zatroszczyć się o pozwolenie na rozpowszechnianie utworów muzycznych. Nadawanie piosenek bez takiej zgody może skutkować karą do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną dla właściciela stacji. W celu legalnego odtwarzania muzyki w radiu, nadawca powinien podpisać umowy z podmiotami, którymi są:

 • ZAiKS – Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych
 • ZPAV – Związek producentów Audio Video
 • SAWP – Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – muzycznych
 • Związek Artystów Wykonawców STOART.

W podpisanych umowach musi być określona wysokość tantiem, jakie nadawca będzie uiszczał wytwórniom z tytułu praw autorskich. Część z pozyskanych w ten sposób środków trafia również do wykonawców.

Przed rozpoczęciem nadawania niezbędne jest uzyskanie licencji na rozpowszechnianie utworów. Za jej brak może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Przed rozpoczęciem nadawania niezbędne jest uzyskanie licencji na rozpowszechnianie utworów. Za jej brak może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policja interesuje się nielegalnym rozpowszechnianiem utworów w internecie. Niespełna rok temu zamknęła studenckie radio internetowe z Opola.

Nadawca powinien zaopatrzyć się w co najmniej trzy, a najlepiej cztery umowy z Organizacjami Zbiorowego Zarządzania. Są to:

 • ZAiKS – Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych
 • ZPAV – Związek producentów Audio Video
 • SAWP – Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – muzycznych
 • Związek Artystów Wykonawców STOART

Licencje uzyskuje się składając pisemnie specjalny wniosek do powyższych organizacji, które reprezentują zarówno twórców polskich jak i zagranicznych. Następnie podpisana jest umowa, która zezwala na rozpowszechnianie utworów muzycznych poprzez radio. Po podpisaniu umowy możemy rozpocząć legalne nadawanie.

Warto zaznaczyć, że każde stowarzyszenie reprezentuje różne osoby odpowiedzialne za produkcję utworu!

 • ZAiKS – prawa twórców i kompozytorów
 • ZPAV – prawa właścicieli fonogramów, czyli producentów
 • STOART i SAWP – tantiemy od artystycznych wykonań

Wszystkie powyższe stowarzyszenia wymagają również, by co określony w umowie okres czasu wysyłać specjalne raporty, które zawierają między innymi tytuły piosenek i nazwiska osób związanych z danym utworem, które zostały odtworzone w naszej stacji.

Założenie własnego radia to z pewnością ciekawy pomysł, ale przed każdą decyzją biznesową powinniśmy uwzględnić, ile będzie to nas kosztować. Jeżeli chodzi o rozgłośnię, podstawą jest dobry sprzęt. Istotne, aby dźwięk był jak najlepszej jakości, więc należy zainwestować w porządne mikrofony i anteny. Ponadto niezbędne będzie zaopatrzenie się w komputery, serwery, programy z muzyką, a także kilka par słuchawek. Jeżeli chcemy rozszerzać działalność, nie możemy nadawać z dowolnego miejsca, a tylko w przeznaczonym do tego studiu, które odpowiednio wycisza dźwięk. Powinniśmy zadbać również o nadajniki i zdecydować, czy radio będzie miało swój zasięg tylko w naszym mieście czy w całej Polsce, co jest o wiele droższe w realizacji.

Dobre radio w większości polega na nadawaniu muzyki różnego gatunku. Abyśmy jednak mogli to robić w celach komercyjnych, musimy zadbać o formalności w postaci licencji. Należy ją odkupić od odpowiednich organizacji, takich jak Stowarzyszenie Autorów Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych(ZAiKS), STOART Związek Artystów Wykonawców czy Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Oprócz tego niezbędne będzie pozwolenie na nadawanie. Art. 46 ust. pkt 6 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jasno pokazuje, że musimy uzyskać koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych. Jeżeli stawiamy wyłącznie na radio internetowe, nie będziemy musieli takowej posiadać. Kolejnym aspektem będzie zatrudnienie pracowników. Warto pamiętać, że sami nie jesteśmy w stanie realizować wszystkich audycji, ponieważ radio jest całodobowe i potrzebujemy dodatkowych redaktorów. Warto zatrudnić osoby kreatywne, z dobrą dykcją i posiadające barwne słownictwo. Każdą osobę powinniśmy zatrudniać na podstawie umowy o pracę, więc warto również to uwzględnić w naszych oczekiwanych kosztach.

Aktualnie prawie wszystkie tradycyjne stacje radiowe na świecie nadają swój program również przez internet. Dotyczy to także większości nadawców polskich, włącznie z publicznymi . Do tego dochodzi wiele małych stacji nadających swój program tylko przez internet. Znajduje się wśród nich wiele rozgłośni niszowych, które zaspokoją gust każdego melomana. Są stacje z rockiem, techno, aktualnymi przebojami, jazzem i muzyką operową – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wielu spośród tych małych nadawców ma na tyle niewielkie grono słuchaczy, że może spełniać ich życzenia dotyczące tego, co chcieliby usłyszeć w programie, wyrażane na stronach internetowych. Ofertę powiększają dodatkowo tysiące stacji na całym świecie, które nadają w językach obcych.

Category:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *