Zalety posiadania trawy z rolki

Piękny, przystrzyżony i soczyście zielony trawnik to marzenie każdego posiadacza własnego kawałka ziemi. Piękna trawa daje nie tylko wrażenia wizualne, ale także przyjemność spacerowania i przebywania na niej. Wiele osób zastanawia się zapewne, jak można uzyskać trawnik rodem ze stadionów piłkarskich czy angielskich ogrodów.

Trawa z rolki szybkim sposobem na ładny trawnik

Trawnik można obecnie wykonać na dwa sposoby: tradycyjnie poprzez wysiew z ziaren lub poprzez ułożenie trawnika z rolki. I coraz częściej wybierany jest ten drugi sposób. Z tej metody korzystają stadiony piłkarskie, deweloperzy, którzy w momencie oddania bloku do użytku chcą mieć piękny zielony dywanik. Jednakże trawnik z rolki dostępny jest nie tylko dla takich podmiotów.

Obecnie każdy, kto chce, może zakupić tego typu podłoże. Trawa ta jest sprzedawana w dwóch rodzajach. Albo z gruntu, albo z folii. Ta pierwsze jest po prostu darnią, która odcinana jest wraz z warstwą gleby z pola uprawnego, a ta druga jest uprawiana na podłożu foliowym, najczęściej na warstwie torfu.

Idealny wygląd trawy od zaraz

Trawa z rolki wygląda pięknie już po jej wyłożeniu, choć z jej użytkowaniem trzeba trochę odczekać. Daje to kilkumiesięczną oszczędność czasu, gdyż tyle trwa wzrost trawy z nasion. Dzięki temu możliwe jest jej położenie tuż po zakończeniu prac ziemnych na przydomowej posesji.

Trawa taka to nie tylko piękna zielona barwa, ale też jednolite zagęszczenie źdźbeł. O to może być trudno w przypadku siania. Nasiona są bowiem często wymywane przez wodę lub wyjadane przez ptaki. Ponadto trawnik z rolki jest w zasadzie jedynym wyjściem, gdy teren jest silnie nachylony.

Odporność trawy z rolki też jest zaletą

Odpowiednio położona trawa szybko się zakorzenia i przyjmuje. Można ją rozkładać w dowolnym momencie sezonu wegetacyjnego, podczas gdy sianie można przeprowadzić tylko w dwóch porach roku. Wysokiej jakości rolowana trawa jest odporna zarówno na przemarzanie, jak i na szkodniki oraz choroby. Gdy podłoże jest dobrej jakości, trawa z rolki szybko się zakorzeni i zrośnie z podłożem.

Oczywiście, aby trawa z rolki zachowała swój pierwotny piękny wygląd, należy ją przede wszystkim odpowiednio ułożyć. Warto skorzystać w tym względzie z pomocy fachowców (polecamy www.producenttrawy.pl Trawa z rolki). Równie istotne jest, aby ją odpowiednio pielęgnować. Musi ona być dobrze nawadniana, szczególnie w początkowym okresie po ułożeniu, a także nawożona. Trawie tej najbardziej sprzyja równomierne nasłonecznienie. Warto zwrócić też uwagę na szczególne zalecenia producenta. Dzięki odpowiednim zabiegom będzie ona cieszyć oko właścicieli i wzbudzać zazdrosne spojrzenia sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.