Transport HDS – oszczędność czasu i pieniędzy

Firmy poszukujące transportu towarów, do załadunku i rozładunku których konieczny jest dźwig, powinny rozważyć wynajmem dźwigów HDS. Jest to rodzaj maszyn będących połączeniem samochodu ciężarowego i żurawia. HDS to skrót od nazwy hydrauliczny dźwig samochodowy, a urządzenie takie zwane jest również żurawiem samochodowym.

Transport HDS – uniwersalny sposób na transport

Przy pomocy hydraulicznych dźwigów samochodowych można ładować, transportować oraz rozładowywać m.in.:

– kontenery o rozmaitej zawartości
– maszyny, urządzenia oraz rozmaity sprzęt, zarówno stacjonarny, jak i jezdny
– materiały budowlane, w tym materiały sypkie
– części, prefabrykaty oraz elementy konstrukcyjne betonowe, jak również metalowe

Uniwersalne zastosowanie żurawi tego typu powoduje, że są one stosowane w rozmaitych branżach. Korzystają z nich fabryki, zakłady produkcyjne, firmy remontowe, firmy budowlane oraz wiele innych. Urządzenia tego typu spotykane są w portach, na stacjach kolejowych, placach budów, zarówno przy wznoszeniu budynków, jak i na inwestycjach drogowych. Transport maszyn HDS jest przydatny zarówno do prac stałych, jak i do okazjonalnych zleceń. W zależności od rodzaju naczepy samochodu i przy zastosowaniu chwytaka zamiast haka, możliwe jest również transportowanie materiałów sypkich. Firmy oferujące transport HDS dysponują zazwyczaj dodatkowymi urządzeniami i maszynami uzupełniającymi.

Zaletą usługi transport HDS maszyn jest to, że za ich pomocą można dokonać zarówno załadunku, transportu, jak i rozładunku przewożonego towaru. Dzięki temu zleceniodawca nie musi angażować do transportu dodatkowego dźwigu. Jest to szczególnie istotne przy transporcie na dużą odległość, kiedy konieczne byłoby wynajęcie dwóch dźwigów, z racji ich niewielkiej mobilności. Takie rozwiązanie oznacza więc zarówno oszczędność pieniędzy, jak i czasu.

Dźwigi HDS – mobilność i uniwersalność

Dźwigi HDS są bardzo uniwersalnymi maszynami. Ich udźwig sięga kilkunastu ton i równie duży jest udźwig samochodów. Samochody różnych pojemności oraz dźwigi o różnym udźwigu pozwalają na dobranie odpowiednich pojazdów do gabarytów przewożonego ładunku. Ponadto mobilność i zwrotność takich dźwigów niejednokrotnie przewyższa tradycyjne żurawie. Dlatego można ich używać w miejscach, w których nie zawsze może pracować samodzielny żuraw. Dodatkowym atutem jest możliwość zdejmowania ładunków z dużych wysokości oraz umieszczania ich na takich samych wysokościach

W Polsce działa wiele firm oferujących transport HDS maszyn i innych ładunków. My polecamy www.suda.com.pl transport HDS Warszawa. Zapotrzebowanie na tego typu sprzęt wzrosło w ostatnich latach wskutek rozwoju gospodarki oraz szczególnie w wyniku boomu w branży budowlanej spowodowanego inwestycjami z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Firmy oferujące usługi dźwigiem HDS wykonują ją kompleksowo, dostarczając ładunek z jednego wybranego miejsca w inne. Firmy takie dysponują zezwoleniami na transport ładunków nietypowych i ponadnormatywnych. Ich zaletą jest znajomość branży, znajomość przepisów oraz rozeznanie w rodzajach ładunków. Dlatego też przed skorzystaniem z usługi transportu HDS udzielają one porad co do metod jego przeprowadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.