Transport HDS – oszczędność czasu i pieniędzy

Firmy poszukujące transportu towarów, do załadunku i rozładunku których konieczny jest dźwig, powinny rozważyć wynajmem dźwigów HDS. Jest to rodzaj maszyn będących połączeniem samochodu ciężarowego i żurawia. HDS to skrót od nazwy hydrauliczny dźwig samochodowy, a urządzenie takie zwane jest również żurawiem samochodowym.

Transport HDS – uniwersalny sposób na transport

Przy pomocy hydraulicznych dźwigów samochodowych można ładować, transportować oraz rozładowywać m.in.:

– kontenery o rozmaitej zawartości
– maszyny, urządzenia oraz rozmaity sprzęt, zarówno stacjonarny, jak i jezdny
– materiały budowlane, w tym materiały sypkie
– części, prefabrykaty oraz elementy konstrukcyjne betonowe, jak również metalowe

Uniwersalne zastosowanie żurawi tego typu powoduje, że są one stosowane w rozmaitych branżach. Korzystają z nich fabryki, zakłady produkcyjne, firmy remontowe, firmy budowlane oraz wiele innych. Urządzenia tego typu spotykane są w portach, na stacjach kolejowych, placach budów, zarówno przy wznoszeniu budynków, jak i na inwestycjach drogowych. Transport maszyn HDS jest przydatny zarówno do prac stałych, jak i do okazjonalnych zleceń. W zależności od rodzaju naczepy samochodu i przy zastosowaniu chwytaka zamiast haka, możliwe jest również transportowanie materiałów sypkich. Firmy oferujące transport HDS dysponują zazwyczaj dodatkowymi urządzeniami i maszynami uzupełniającymi.

Zaletą usługi transport HDS maszyn jest to, że za ich pomocą można dokonać zarówno załadunku, transportu, jak i rozładunku przewożonego towaru. Dzięki temu zleceniodawca nie musi angażować do transportu dodatkowego dźwigu. Jest to szczególnie istotne przy transporcie na dużą odległość, kiedy konieczne byłoby wynajęcie dwóch dźwigów, z racji ich niewielkiej mobilności. Takie rozwiązanie oznacza więc zarówno oszczędność pieniędzy, jak i czasu.

Dźwigi HDS – mobilność i uniwersalność

Dźwigi HDS są bardzo uniwersalnymi maszynami. Ich udźwig sięga kilkunastu ton i równie duży jest udźwig samochodów. Samochody różnych pojemności oraz dźwigi o różnym udźwigu pozwalają na dobranie odpowiednich pojazdów do gabarytów przewożonego ładunku. Ponadto mobilność i zwrotność takich dźwigów niejednokrotnie przewyższa tradycyjne żurawie. Dlatego można ich używać w miejscach, w których nie zawsze może pracować samodzielny żuraw. Dodatkowym atutem jest możliwość zdejmowania ładunków z dużych wysokości oraz umieszczania ich na takich samych wysokościach

W Polsce działa wiele firm oferujących transport HDS maszyn i innych ładunków. My polecamy www.suda.com.pl transport HDS Warszawa. Zapotrzebowanie na tego typu sprzęt wzrosło w ostatnich latach wskutek rozwoju gospodarki oraz szczególnie w wyniku boomu w branży budowlanej spowodowanego inwestycjami z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej. Firmy oferujące usługi dźwigiem HDS wykonują ją kompleksowo, dostarczając ładunek z jednego wybranego miejsca w inne. Firmy takie dysponują zezwoleniami na transport ładunków nietypowych i ponadnormatywnych. Ich zaletą jest znajomość branży, znajomość przepisów oraz rozeznanie w rodzajach ładunków. Dlatego też przed skorzystaniem z usługi transportu HDS udzielają one porad co do metod jego przeprowadzenia.

Radio EURO

Radio emitujące swój program wyłącznie drogą internetową nie musi w Polsce starać się o uzyskanie koncesji na nadawanie, a co za tym idzie uiszczać opłat dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nadawca takiej rozgłośni powinien zatroszczyć się o pozwolenie na rozpowszechnianie utworów muzycznych. Nadawanie piosenek bez takiej zgody może skutkować karą do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoką grzywną dla właściciela stacji. W celu legalnego odtwarzania muzyki w radiu, nadawca powinien podpisać umowy z podmiotami, którymi są:

 • ZAiKS – Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych
 • ZPAV – Związek producentów Audio Video
 • SAWP – Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – muzycznych
 • Związek Artystów Wykonawców STOART.

W podpisanych umowach musi być określona wysokość tantiem, jakie nadawca będzie uiszczał wytwórniom z tytułu praw autorskich. Część z pozyskanych w ten sposób środków trafia również do wykonawców.

Przed rozpoczęciem nadawania niezbędne jest uzyskanie licencji na rozpowszechnianie utworów. Za jej brak może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Przed rozpoczęciem nadawania niezbędne jest uzyskanie licencji na rozpowszechnianie utworów. Za jej brak może grozić nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policja interesuje się nielegalnym rozpowszechnianiem utworów w internecie. Niespełna rok temu zamknęła studenckie radio internetowe z Opola.

Nadawca powinien zaopatrzyć się w co najmniej trzy, a najlepiej cztery umowy z Organizacjami Zbiorowego Zarządzania. Są to:

 • ZAiKS – Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych
 • ZPAV – Związek producentów Audio Video
 • SAWP – Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – muzycznych
 • Związek Artystów Wykonawców STOART

Licencje uzyskuje się składając pisemnie specjalny wniosek do powyższych organizacji, które reprezentują zarówno twórców polskich jak i zagranicznych. Następnie podpisana jest umowa, która zezwala na rozpowszechnianie utworów muzycznych poprzez radio. Po podpisaniu umowy możemy rozpocząć legalne nadawanie.

Warto zaznaczyć, że każde stowarzyszenie reprezentuje różne osoby odpowiedzialne za produkcję utworu!

 • ZAiKS – prawa twórców i kompozytorów
 • ZPAV – prawa właścicieli fonogramów, czyli producentów
 • STOART i SAWP – tantiemy od artystycznych wykonań

Wszystkie powyższe stowarzyszenia wymagają również, by co określony w umowie okres czasu wysyłać specjalne raporty, które zawierają między innymi tytuły piosenek i nazwiska osób związanych z danym utworem, które zostały odtworzone w naszej stacji.

Założenie własnego radia to z pewnością ciekawy pomysł, ale przed każdą decyzją biznesową powinniśmy uwzględnić, ile będzie to nas kosztować. Jeżeli chodzi o rozgłośnię, podstawą jest dobry sprzęt. Istotne, aby dźwięk był jak najlepszej jakości, więc należy zainwestować w porządne mikrofony i anteny. Ponadto niezbędne będzie zaopatrzenie się w komputery, serwery, programy z muzyką, a także kilka par słuchawek. Jeżeli chcemy rozszerzać działalność, nie możemy nadawać z dowolnego miejsca, a tylko w przeznaczonym do tego studiu, które odpowiednio wycisza dźwięk. Powinniśmy zadbać również o nadajniki i zdecydować, czy radio będzie miało swój zasięg tylko w naszym mieście czy w całej Polsce, co jest o wiele droższe w realizacji.

Dobre radio w większości polega na nadawaniu muzyki różnego gatunku. Abyśmy jednak mogli to robić w celach komercyjnych, musimy zadbać o formalności w postaci licencji. Należy ją odkupić od odpowiednich organizacji, takich jak Stowarzyszenie Autorów Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych(ZAiKS), STOART Związek Artystów Wykonawców czy Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. Oprócz tego niezbędne będzie pozwolenie na nadawanie. Art. 46 ust. pkt 6 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jasno pokazuje, że musimy uzyskać koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych. Jeżeli stawiamy wyłącznie na radio internetowe, nie będziemy musieli takowej posiadać. Kolejnym aspektem będzie zatrudnienie pracowników. Warto pamiętać, że sami nie jesteśmy w stanie realizować wszystkich audycji, ponieważ radio jest całodobowe i potrzebujemy dodatkowych redaktorów. Warto zatrudnić osoby kreatywne, z dobrą dykcją i posiadające barwne słownictwo. Każdą osobę powinniśmy zatrudniać na podstawie umowy o pracę, więc warto również to uwzględnić w naszych oczekiwanych kosztach.

Aktualnie prawie wszystkie tradycyjne stacje radiowe na świecie nadają swój program również przez internet. Dotyczy to także większości nadawców polskich, włącznie z publicznymi . Do tego dochodzi wiele małych stacji nadających swój program tylko przez internet. Znajduje się wśród nich wiele rozgłośni niszowych, które zaspokoją gust każdego melomana. Są stacje z rockiem, techno, aktualnymi przebojami, jazzem i muzyką operową – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wielu spośród tych małych nadawców ma na tyle niewielkie grono słuchaczy, że może spełniać ich życzenia dotyczące tego, co chcieliby usłyszeć w programie, wyrażane na stronach internetowych. Ofertę powiększają dodatkowo tysiące stacji na całym świecie, które nadają w językach obcych.

Category:

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *