Depilacja intymna – przegląd metod

Depilacja intymna to manifestacja kultu idealnie gładkiego ciała, kwestia higieny oraz względy estetyczne. Dla wielu osób jest to także sposób na urozmaicenie życia seksualnego. Depilację intymną wykonuje się także dla komfortowego samopoczucia na plaży, w nawet bardzo skąpym bikini. Z tych względów depilacja intymna wykonywana jest coraz częściej. Jakie metody depilacji są godne polecenia, a które nie są najlepszym wyborem?

Metody depilacji intymnej

Golenie maszynką to jedna z najczęstszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Metoda ta jest szybka i łatwo dostępna, jednak bardzo krótkotrwała. Ponadto może powodować podrażnienia, które z racji specyficznej lokalizacji (wilgotne i nieprzewiewne miejsce) trudno się goją. Podobnie rzecz ma się z kremem do depilacji – jest to co prawda metoda o dłużej utrzymującym się efekcie, ale o dużym odsetku podrażnień skóry. Depilacja brazylijska woskiem czy depilatorem elektrycznym powoduje usunięcie włosków wraz z cebulkami, efekt utrzymuje się do kilku tygodni. Metody te są jednak dość bolesne, choć oczywiście stopień odczucia bólu jest sprawą mocno indywidualną.

Depilację woskiem warto jest zlecić profesjonaliście. Polecamy Studio depilacji woskiem warszawa Świat Wosku: Depilacja Lycon, Depileve, Film Wax.

Trwała depilacja bikini

Najbardziej trwała depilacja bikini to depilacja laserowa. Wykorzystanie lasera powoduje trwałe usunięcie włosków z każdej okolicy ciała. Melanina – barwnik włosa, pochłania selektywnie światło lasera o odpowiedniej długości fali. Powoduje to termiczne uszkodzenie włosa i jego wypadnięcie. Zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, a po serii zabiegów można cieszyć się idealnie gładką linią bikini. Dwie najczęściej wymieniane wady depilacji to cena zabiegu oraz jego bolesność. jeśli chodzi o ból odczuwany podczas depilacji laserowej, możliwe jest znieczulenie miejscowe przy użyciu kremu oraz stosowanie chłodzących głowic, w które wyposażona jest większość laserów. Natomiast pozornie wysoka cena okazuje się być w rzeczywistości ekonomicznym rozwiązaniem. Na przestrzeni kilku lat jednorazowy wydatek na serię zabiegów depilacji jest korzystniejszy niż ciągłe wydatki na stale powtarzane, nieskuteczne zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.