Dlaczego warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering stał się obecnie bardzo popularny. Z ofert tego typu korzystają nie tylko osoby, które posiadają nadwagę i pragną schudnąć. Bardzo często na catering dietetyczny decydują się również ludzie dbający o dobre samopoczucie oraz zdrowie. Dotyczy to także takich, którzy nie mają czasu na samodzielne przyrządzanie posiłków lub po prostu nie lubią gotować. Catering dietetyczny dowożony jest codziennie do klienta oraz posiadaj optymalną ilość wszystkich składników odżywczych i kalorii. Dieta ustalana jest indywidualnie z każdym z klientów

Częstotliwość dostarczania posiłków

Za każdym razem catering dietetyczny zapakowany jest w taki sposób, aby posiłki jak najdłużej zachowywały swoją świeżość. Opakowania zamykane są hermetycznie, dzięki czemu dania zachowują przydatność do spożycia oraz zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania produktu. Zazwyczaj firmy cateringowe pozwalają na samodzielny odbiór pięciu posiłków dziennie, jednak zdecydowana większość oferuje dowożenie ich w wybrane przez klienta miejsce. Danie mogą być przywiezione zarówno prosto do pracy w godzinach rannych, jak i wieczorem do domu. Posiłki są jednak dowożone codziennie, a godziny dostosować można indywidualnie. Catering dietetyczny odebrać można więc zarówno wcześnie rano, jak i późnym popołudniem. Firmy cateringowe wykazują się pod tym względem bardzo duża elastycznością, ponieważ mają świadomość nie zawsze normowanych godzin pracy swoich klientów.

Cena i zalety cateringu dietetycznego

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty eksploatacyjne związane z samodzielnym przygotowywaniem dań, a także koniecznością poświęcenia na to znacznej ilości czasu, ceny obowiązujące w firmach cateringowych są bardzo atrakcyjne. Dzienny koszt cateringu obejmuje zamówienie pięciu posiłków. Wynosi zazwyczaj ok. pięćdziesiąt złotych. Cena jest zazwyczaj stała, bez względu na rodzaj wybranej diety. W przypadku diet specjalistycznych lub indywidualnych koszty mogą być nieco wyższe. Czasem można jednak zapłacić mniej, jeżeli firma cateringowa oferuje atrakcyjne pakiety na dłuższy okres czasu. Bywa również, że cena jest ściśle uzależniona od rodzaju wykupionego pakietu. Może to być np. pakiet jednotygodniowy lub ośmiotygodniowy. Przeważnie im dłuższy okres trwania umowy, tym taniej tańszy okazuje się catering dietetyczny. Bardzo pozytywnie zaskakuje również sama jakość przyrządzonych potraw, które wyróżniają się również bardzo estetycznym wyglądem oraz są doskonale zbilansowane pod względem zawartości. Do tego dochodzi również różnorodność, na którą niewiele osób może sobie pozwolić na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.